Druhy zábradlí JAP

Nelze popřít, že ze zábradlí se stává jistá estetická koruna schodiště. A protože na zábradlí záleží, nabízí společnost J.A.P. širokou škálu kombinací výplní, spojovacího schodišťového materiálu i madel.

Ocel v zábradlí je nadčasová

Dojem lehkosti dodávají schodišti ocelová lanka. Nerezové trubky, ze kterých je vyrobeno zábradlí s nimi skvěle ladí. Tato volba je vhodná pro všechny moderní interiéry. Další výhodou takového schodiště je jeho elegance a jemnost, se kterou v prostoru působí. Nerez pruhy, nerez lanka i skleněné výplně zábradlí lze libovolně kombinovat. Z nabízených kombinací si vybere opravdu každý, i ten nejnáročnější zákazník.

Jemné téměř neznatelné může být tenké ocelové zábradlí, vyplněné právě nerezovými lanky. Chcete-li zachovat vzdušnost svého interiéru, tato volba je pro vás tou pravou. Toto zábradlí je funkčně i opticky odlehčené. Horizontální výplň zábradlí hraje důležitou roli u všech moderních schodišť. Zdůrazňuje totiž jejich linii. Pokud je zábradlí z ocelových trubek korunováno dřevěným madlem, působí jako zábradlí dodávající interiéru jedinečnou atmosféru. Fakt, že schodiště nemusí kopírovat stěnu, přispívá k celkovému provzdušnění prostoru.

Sklo jako výplň zábradlí

Jako výplň schodiště můžete také použít sklo. Prostor mezi sloupky pak působí naprosto volně. Precizně do detailů propracované úchytky zajišťují naprosto čisté připojení skleněných tabulí ke sloupkům. Volba skleněných výplní patří do kategorie elegantního a velmi esteticky působícího zábradlí.

Jaké madlo zábradlí?

U madel, kterých se přidržuje osoba kráčející po schodišti, jde o významné, z větší části psychologické bezpečnostní opatření. Zvláště madla dřevěná vám zajistí nejen pocit naprosté bezpečnosti, ale navíc i potřebné pohody. Avšak ať už jde o madlo dřevěné či ocelové, pořád jde o bezpečnostní prvek, který splňuje potřebnou normu. Firma J.A.P. vyrábí spolehlivé produkty s ohledem na platné normy i požadovaná bezpečnostní opatření. Dřevěná madla lze na požádání zákazníků dodat i v jiných provedeních než z bukového dřeva, a to po předchozí dohodě s dodavatelem.

Venkovní zábradlí JAP

Společnost J.A.P. však může svým zákazníkům nabídnout i stavebnicová zábradlí exteriérová, která nacházejí své uplatnění ve všech typech venkovního prostředích s výjimkou chemicky agresivních. U tohoto externího typu zábradlí je vždy nutná volba nerezového nikoli dřevěného madla.

Přečtěte si ještě o zábradlí:

Sdílejte článek Druhy zábradlí JAP s přáteli